VYBERTE SI S NÁMI SPRÁVNÝ TABLET

Chcete si už konečně sami vybrat správný tablet? S výběrem vám pomůžeme a jednoduše vás provedeme krok za krokem od základních vlastností, přes hlavní parametry, až po luštění inzerátu na internetovém obchodě nebo v letáku. V každé části navíc naleznete upozornění, na co si dát pozor, a jasné doporučení s výběrem. Pokud si ani poté nebudete vědět rady, využijte naši poradnu, kde vám otázky zodpoví odborníci.

POTŘEBUJI TABLET?

1.

tablet-2Tablety jsou určeny především pro ty, kteří nepotřebují aktivně vytvářet obsah a tablet jim slouží zejména k sledování obsahu webu, hraní her, chatování s přáteli, pouštění hudby a sledování videa.

Pokud máte v plánu obsah i vytvářet, je lepší variantou menší notebook s otočnou obrazovkou, který můžete používat i jako tablet.

2.

K ČEMU JEJ BUDU VYUŽÍVAT?

tablet-2Při výběru byste se měli zamyslet nad otázkou, jak a k čemu budete tablet využívat. Na většinu základních aktivit (sledování videa, chatování apod.) stačí základní dvou až čtyřjádrové procesory, pokud na něm ale chcete hrát i hry, měli byste vybírat z výkonnějších osmijádrových procesorů a modelů s 3 GB RAM a více.

3.

MÁM ZVOLIT MENŠÍ, NEBO VĚTŠÍ TABLET?

Jedním z hlavních kritérií při výběru by měla být velikost tabletu. Zde byste se měli rozhodovat především o tom, jak často chcete tablet přenášet, případně jestli velký tablet naplno využijete. Na výběr je od 7“ do 10“ provedení.

Tablety s uhlopříčkou mezi 7-8“ mají menší rozměry, lehce si je tedy vezmete do ruky, kabelky či tašky a snadněji se používají dětmi. Jako zástupce můžeme uvést například Lenovo TAB E8.

Větší tablety jsou přesný opak. Nenabídnou tak malé rozměry a hmotnost, za to však poskytují vyšší komfort při sledování filmů. Tyto tablety nejvíce ocení uživatelé, kteří neplánují tablet často přenášet.Zástupce v této kategorii tvoří například oblíbené Lenovo TAB P10.

KAM DÁL?

Teď už víte, jaký druh tabletu hledáte, můžete se proto začít zabývat jeho parametry a výbavou. Sekce „Klíčové parametry“ vás jimi jednoduše provede.