VYBERTE SI S NÁMI SPRÁVNÝ TABLET

Chcete si už konečně sami vybrat správný tablet? S výběrem vám pomůžeme a jednoduše vás provedeme krok za krokem od základních vlastností, přes hlavní parametry, až po luštění inzerátu na internetovém obchodě nebo v letáku. V každé části navíc naleznete upozornění, na co si dát pozor, a jasné doporučení s výběrem. Pokud si ani poté nebudete vědět rady, využijte naši poradnu, kde vám otázky zodpoví odborníci.

Držíte v ruce leták s nabídkou tabletů a nevíte, co jednotlivé údaje znamenají? Pojďme se podívat detailněji na údaje, které můžete na letáku najít:
lustime-inzerat-tablet
Lenovo TAB P10 64GB LTE Black

Tablet - Qualcomm Snapdragon 450 Octa Core 1,8Ghz, dotykový 10.1" 1920x1200 IPS, RAM 4GB LPDDR3, eMMC 64GB, GPS, 4G/LTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, USB-C, microSD (až 256GB), webkamera 5 Mpx + 8 Mpx, baterie 7000mAh, Google Android 8.1 Oreo, podpora více uživatelských účtů, reproduktory Dolby Atmos, čtečka otisků prstů, baterie 7000mAh s podporou rychlého nabíjení, podpora Lenovo Keyboard Case

x

Baterie a napájení

Baterie zajišťují fungování tabletu bez nutnosti připojení ke zdroji elektrické energie. Dnešní baterie jsou velice lehké, mají vysokou životnost a dlouhou výdrž.

Bezdrátové připojení

Jedná se o prostředky pro bezdrátovou komunikaci. Wi-Fi se zpravidla používá pro bezdrátové připojení k internetu, Bluetooth ke komunikaci se zařízeními a 4G LTE pro připojení k internetu, ať už jste kdekoliv.

Procesor (CPU)

Procesor je centrální „mozek“ tabletu, který řídí a vykonává činnosti zadané uživatelem. Procesor je tvořen výpočetními jádry, které spolu s frekvencí určují výkon.

Operační paměť (RAM)

Operační RAM paměť se používá pro dočasné uchovávání informací, se kterými tablet pracuje. Jsou zde uloženy například data spuštěných programů a operačního systému. Po vypnutí se smaže.

Displej

Displej neboli obrazovka, slouží k zobrazení děje na tabletu. Dělí se dle velikosti, rozlišení a typu.

Periferie

Pod periferie lze zařadit další příslušenství, které je k tabletu připojeno. Mohou jím být myši, externí reproduktory nebo externí klávesnice. Připojují se do volného konektoru nebo bezdrátově.

Úložiště

Jak už název vypovídá, úložiště slouží pro uložení uživatelských dat, jako jsou obrázky, videa, hudba, dokumenty a nainstalované programy. Zároveň je na něm také nainstalovaný operační systém.

Operační systém

Operační systém je základní program, bez kterého bychom nemohli tablet používat. Vytváří uživatelské prostředí a rozhraní pro snadné ovládání tabletu.

KAM DÁL?

Nyní znáte vše o hardwaru tabletů a snadno se v nich budete orientovat. Podívejte se také do sekce „Recenze“, kde se můžete nechat inspirovat zkušenostmi jiných.